Робити добро чи ні — це особисте право кожної людини. Кожен має право морального вибору, який відображає його поведінку в різних життєвих ситуаціях. ! Творити добро - ось сенс життя!
Як життєве кредо, звучать слова О.Довженка: "Життя таке коротке. Поспішайте творити добро!" Прислухаймося до свого серця, душі і совісті. Добро, яке даруєш іншим, повертається. Тільки добрі справи показують людську сутність кожного з нас. Як важко в наш час достукатися до людських сердець, щоб допомогти їм зрозуміти вічне і найцінніше добро — благородні почуття людини. Добро — широке поняття, яке має безліч проявів. Його приємно не тільки отримувати, а й дарувати самому, від чистого серця. Коли ми робимо добрі справи, то теж отримуємо від цього задоволення. А ті, хто нас оточує, дізнаються про наш світогляд і моральні якості. Важливо вміти знайти можливість зробити щось добре для близьких вам людей. Адже добро повертається сторицею.
Ще в давнину люди усвідомили, що тільки добро може врятувати світ, бо все те гарне, щире, а в цілому щасливе, починається саме з нього, – добра! Наші прадіди говорили: "Життя прожити – не поле перейти”. Як важко прожити у сучасному світі! Люди стали якісь черстві, холодні, вони забули про співчуття, вболівання за інших. Майже кожен живе за принципом: моя хата скраю… Здається, що всі живуть у собі, тільки для себе та своєї родини. Це ж страшно! Ми вже поволі забуваємо, що таке добро, милосердя, увага, тепло людської душі!
Як переконливо і повчально звучать слова В.Симоненка:
Бо ти на землі – людина,
І хочеш того чи ні –
Усмішка твоя – єдина,
Мука твоя – єдина,
Очі твої – одні!
Уже не в перше наші учні та працівники роблять добру справу для наших захисників на сході. І на передодні Великоднього свята в нашому навчальному закладі пройшла акція «Великодній кошик воїнам АТО». Великодні гостинці, зібрані нашими учнями та працівниками, допоміг передати воїнам на схід наш випускник, учасник АТО – Гануляк Микола. Зараз він є членом волонтерської спілки ветеранів АТО Дубровицького району.
Хоч так ми можемо чимось їм допомогти. У якомусь сенсі, зберегти від падіння, підтримати. Ми хочемо, щоб вони жили. Жили, не дивлячись ні на що. Заради своєї сім’ї, заради свого майбутнього, заради, у деякому сенсі, нас.
Війнам властиво рано чи пізно закінчуватися. Ми можемо вийти й переможцями.. й переможеними.. Але! Ми вже перемогли! Ми вже створили націю. Нову українську націю. Завдяки таким відважним воїнам , ми вже перемогли ту тоталітарну машину омани й ілюзії утопії. Ми вже захистили свої землі від людської зради. "Боріться й поборете", казав батько Шевченко у своєму творі "Кавказ".
Доля людини — це не пряма світла смуга, а тернистий шлях, наповнений різноманітними випробуваннями. Ніхто не знає, яким буде його завтрашній день і чи буде він взагалі. Життєві обставини можуть скластися так, що багата людина стане бідною, а здорова — хворою. І той, хто допомагав (або не допомагав) іншим — сам може потребувати допомоги.
Ми абсолютно впевнені, що не краса, а саме доброта врятує світ. Допомагайте нужденним сьогодні, тут і зараз! Життя таке коротке, тож поспішайте робити добро!
|